Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego, 9031 • SIDEM • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ kierowniczy » końcówki drążków kierowniczych Iveco TRAKKER II AT190T41WP (2012-???) 411km » 9031 sidem

Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 9031 SIDEM

43.00 zł
cena zawiera vat 23%
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Poniedziałek:6 szt.
Wtorek: >10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Poniedziałek: 6 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (2 oceny)
numer części:

9031

dostawca:

SIDEM

Status produktu: Normalny
Strona zabudowyz lewej
Strona zabudowyz prawej
Zbieżność stożka1/6
Długość [mm]70
Wymiar gwintuFM12x1,25R
Wymiar stożka [mm]13,1
Rozmiar gwintu 1MM12x1,25R
nr EAN5413978184118

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 9031 SIDEM

    Producent Numer OE
    OPEL47 05 716
    SUBARU48810 83E02
    SUZUKI48810 63J00
    SUZUKI48810 83E02
    SUZUKI48810 84M00
    SUZUKI48810 M76M00
    VAUXHALL9 210 351

    Zastosowanie Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 9031 SIDEM w samochodach:

    Opinie Klientów o Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 9031 SIDEM:

    Michał, Gorzów Wielkopolski
    2021-10-25
     5/5
    Wygląda na trwały, czas pokaże.
    Michał, Gorzów Wielkopolski
    2021-10-25
     5/5
    Wygląda na trwały, czas pokaże.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

    Drążek kierowniczy i końcówka drążka kierowniczego


    Drążek to element łączący zwrotnicę zawieszenia z przekładnią kierowniczą. Umożliwia prawidłowe prowadzenie przednich kół. Drążek zakończony jest elementem w kształcie litery "L". Jest on wyposażony w przegub kulowy. Jedno ramię zamocowane jest do drążka, drugie do zwrotnicy. Przegub jest elastyczny, dzięki niemu zawieszenie może poruszać się w pionie w stosunku do położenia przekładni kierowniczej.

    Zużycie drążków pogarsza dość istotnie prowadzenie pojazdu. Objawia się wibracjami na kierownicy, a także stukami, bardzo wyraźnie słyszalnymi zwłaszcza na nierównej nawierzchni. Ciekawostką jest fakt, że luzy drążka kierowniczego to jeden z najczęstszych powodów, z których pojazd nie przechodzi okresowego badania technicznego. Zaleca się, aby drążki wymieniać parami. Technicznie rzecz ujmując, sama wymiana drążka nie pociąga konieczności jednoczesnej wymiany końcówki. W praktyce jednak mechanicy zalecają taki właśnie sposób postępowania.

    Po dokonaniu wymiany drążków konieczne jest ustawienie zbieżności kół oraz sprawdzenie geometrii zawieszenia.

    Drążki i końcówki drążków są elementami eksploatacyjnymi, które zużywają się w toku eksploatacji pojazdu i podlegają okresowej wymianie. Okres eksploatacyjny dla większości aut jest różny.

    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.